Nejoblíbenější emotikony na internetu

Zkratky smajlíků

V dnešní době již většina lidí vlastní doma nejméně jeden počítač nebo notebook. Ještě před pár lety to byla věc, kterou si nemohl dovlit každý a byla jen v těch lepších rodinách, kde rodiče byli podnikatelé nebo měli zkrátka peníze. Dnes jsou však počítče a notebooky naprostou součástí každodenního života člověka.

Děti je využívají a učí se s nimi pracovat již na základních školách, dospělí s nimi běžně pracují ve svých zaměstnáních, doma je má dnes už snad každý, vysokoškolští studeti již nepíšou pozámky do sešitů, jak tomu bylo dříve, ale pro své zápisky používají právě notebooky a tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. Počítače a notebooky jsou zkrátka a prostě naší součástí, někteří bez nich nedokáží ani fungovat a představit si, že by je neměli.

Pro mnohé, především tedy ty mladší generace, je počítač a internet také komunikačním zařízením, prostřednictvím něhož komunikují se svými kamárady a okolím.

Nejdříve to začlo vznikem Icq a Qipu, který museli mít všeichni a všichni si zde každý den psali se svými spolužáky a kamarády a závodilo se v tom, kdo bude mít více přátel. Všechny verze měli tu schopnost, že zde bylo možné psát také emotikony, neboli smajlíky. Ty bylo možné buď vybírat z nabídky nebo je psát ručně pomocí známých zkratek. Dnes už je však Icq a Qip poměrně překonané sociální sítí Facebook, která plní všechny jejich funkce a spoustu dalších.

Komentáře jsou uzavřeny.

Stahování zdarma - stažení těch nejvíc užitečných programů zadarmo pro každého uživatele internetu(minecraft, skype, winRAR, winZip, angry birds, ...).