Nejoblíbenější emotikony na internetu

Jak se dělají smajlíci

Ti z nás, kteří pronikli do tajů komunikačního programu Icq nebo ruské verze, to jest Qip, což je asi většina z nás, určitě někdy poslali svému protějšku nějakého toho smajlíka, neboli přesně řečeno emotikonu. Icq a Qip však měli a stále mají tu výhodu, že disponují tlačítkem, které když rozkliknete, ukáže se vám celá řada všech možných smajlíků, které je možné vytvořit a poslat svému protějšku na druhé straně počítače. Nemusíte tedy vymýšlět žádné zkratky, stačí pouze kliknout a vybrt si smajlíka, který se vám zrovna hodí do vaší konverzace.

V prvních verzích těchto komunikačních systémů, kdy vše bylo ještě v počátcích existovalo jenom základní množství smajlíků, to znamená jeden, který se usmívá, jeden, který se mračí a pak ještě pár dalších.

V dnešní době však už existují nejrůznější smajlíci, i postavičky, které se hýbou, mění barvy, točí se a tak dále.

Ti, kteří začali místo těchto komunikačních systémů Icq a Qip sociální síť Facebook možná mohli narazit na jeden problém. Facebook totiž nemá to super tlačítko, díky kterému vám vyjede nabídka smajlíků a vy si tak musíte dělat smajlíky sami.

To však není nic složitého, většinou se jedná o kombinaci tří znaků. Navíc velká většina lidí a uživatelů Facebooku používá jen pár základních smajlíků, které s eudělají velmi snadno. Jedním z nich je například usmívající se smajlík :-) nebo smajlík smutný :-( nebo smajlík ukazující smích :-D a tak dále.

Komentáře jsou uzavřeny.

Stahování zdarma - stažení těch nejvíc užitečných programů zadarmo pro každého uživatele internetu(minecraft, skype, winRAR, winZip, angry birds, ...).